روبالشی و ملحفه آنتی‌باکتریال و حذف میکروب‌ها از تخت‌های بیمارستانی

روبالشی و ملحفه آنتی‌باکتریال و حذف میکروب‌ها از تخت‌های بیمارستانی

به گزارش خبری شرکت کیمیاگران صنعت امیرکبیر ، شرکت تولیدی گلفام اصفهان روبالشی و ملحفه‌ آنتی‌باکتریال تولید و به بازار عرضه می‌کند که به دلیل استفاده از نانومواد می‌تواند برخی از عوامل بیماری‌زا نظیر باکتری و قارچ را از بین ببرد. این محصولات پارچه پنبه- پلی‌آمید حاوی نانوذرات نقره با خاصیت آنتی‌باکتریال بوده که از نخ‌های پلی‌آمیدی حاوی نانوذرات نقره در بافت آن استفاده شده است. استفاده از نقره در تولید منسوجات، باعث پیشرفت در توسعه مراقبت‌های بهداشتی شده است. نقره دارای خاصیت آنتی‌باکتریال است و با توجه به قابلیت بالای نانوذرات نقره در نفوذ، می‌تواند میکروارگانیسم‌ها را از بین ببرد.

بالش و کالاهای خواب از جمله فضاهای مناسب برای رشد عوامل بیماری‌زا هستند که می‌تواند مشکلات زیادی برای سلامتی انسان ایجاد کند. ایجاد حساسیت در کودکان یکی از پیامدهای آلودگی کالای خواب است.

در این ملحفه‌ها و روبالشی‌ها از نخ‌های پلی‌آمیدی استفاده شده که حاوی نانوذرات نقره است. بنابراین در صورت استفاده از این محصولات در محیط‌های حساس نظیر تخت‌های بیمارستانی که مستعد رشد عوامل بیماری‌زا هستند می‌تواند بسیار مفید بوده و به کاهش عفونت و حساسیت در محیط کمک کند. یکی از مزیت‌های این محصولات کاهش ایجاد بوی نامطبوع در محیط است.

نانوذرات به کار رفته در نخ‌های این منسوجات ابعاد زیر صد نانومتر داشته و اثربخشی آن روی چند نوع باکتری نظیر E. Coli و S. Aureus  مورد آزمایش قرار گرفته و تایید شده است.آدرس: کاشان، خیابان 22 بهمن، اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی، طبقه اول ، واحد 5 تلفکس: 03155468532 ایمیل: Info@kimiasanat.com
نظرات

ارسال نظر