زمینه فعالیت و خدمات شرکت کیمیاگران صنعت امیرکبیر

زمینه فعالیت و خدمات شرکت کیمیاگران صنعت امیرکبیر

 

ترکیبات آلی (CxHy)، اکسیدهای گوگرد (SOx)، اکسیدهای نیتروژن (NOx)، مونوکسید کربن (CO)، دی اکسید کربن (CO2)، و ذرات غبار، از مهمترین آلاینده های صنایع تولیدی می باشند که در تشکیل مه دود فتوشیمیایی شهری و تغییر اقلیم نقش مهمی دارند.ذرات غبار از طریق سیکلون ها و رسوب دهنده های الکترواستاتیکی و بگ‌فیلترها با بازدهی قابل قبول حذف می شوند. کارکرد بهینه این سیستم‌ها علاوه بر کاهش آلودگی‌های زیست محیطی ناشی از ورود ذرات آلاینده به محیط، می‌تواند منافع اقتصادی قابل توجهی را نیز در بازیابی آلاینده های موجود در غبار، را در بر داشته باشد.
به عنوان مثال یکی از مهمترین آلاینده های هوا که در فرآیند خط تولید کارخانجات به وجود می‌آید، دی اکسیدگوگرد (SO2) است. دی اکسیدگوگرد گازی بیرنگ و خورنده است که مزه ای تلخ دارد. این گاز از طرق مختلف می تواند مشکلات بهداشتی و محیط زیستی را به همراه داشته باشد. به خوبی ثابت شده است که در غلظت های بالاتر از mg/Nm3 1000 در مدت زمان 10 دقیقه می تواند برای انسان کشنده باشد. در غلظت های پایین تر این گاز آسیب هایی را به چشم ها و پوست وارد می کند. شواهد تاریخی نشان داده است که دی اکسیدگوگرد همچنین با بیماری های تنفسی و افزایش نرخ مرگ و میر ارتباط دارد. دی اکسیدگوگرد همچنین یکی از گازهای مهم در تشکیل باران های اسیدی است. باران اسیدی تشکیل شده برای بسیاری از اکوسیستم ها خطرناک است و می تواند باعث آسیب به گیاهان و زمین شود و محیط آبی را برای بسیاری از گونه ها غیرقابل زیست کند. اصولا چون بخش صنعت مهمترین عامل ورود این گاز به اتمسفر می باشد جهت کاهش ورود این آلاینده به هوا سیستمی به نام FGD یا سیستم سولفورزدایی گاز طراحی شده است.

توضیحات:
-  نکته قابل توجه در اجرای هر یک از بخش های پروژه این است که با اجرای کلیه مراحل، هیچگونه خللی در بخش تولید شرکت ایجاد نخواهد شد امید است، با تعامل و همکاری با عوامل مدیریتی و اجرایی شرکتها این هدف میسر شود.
-  به درخواست کارفرما، گانت چارت مربوط به کلیه مراحل فازهای اجرایی جهت برنامه ریزی های بعدی ارائه خواهد گردید.
-  نمونه برداری و آنالیز توسط آزمایشگاه‌های معتمد و با نظر کارشناسان این شرکت (کیمیاگران صنعت امیرکبیر) در مکانها و بازه های زمانی مختلف انجام می گیرد.
1.  صنایع ذوب، فولاد و ریخته‌گری
2.  صنایع نفت، گاز و پتروشیمی
3.  صنایع خودروسازی
4.  کارخانجات سیمان
5.  صنایع ریسندگی
6.  صنایع کاشی و سرامیک
7.  صنایع عایق‌های رطوبتی
8.  کنترل عفونت بیمارستانی

 

مهمترین مشتریان ما: 

1. صنایع ذوب، فولاد و ریخته‌گری

2. صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

3. شرکت های آب و فاضلاب

4. کنترل عفونت بیمارستانی

5. صنایع کاشی و سرامیک

6. صنایع عایق‌های رطوبتی

7. صنایع خودروسازی

8. کارخانجات سیمان

9. صنایع داروسازی

10. صنایع شیمیایی

 آدرس: کاشان، خیابان 22 بهمن، اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی، طبقه اول ، واحد 5
تلفکس: 03155468532
ایمیل: Info@kimiasanat.com
نظرات

ارسال نظر